sobota, 6 stycznia 2024

Olejek eteryczny z nieśmiertelnika: właściwości i zastosowanie

 


Olejek eteryczny z nieśmiertelnika: właściwości i zastosowanie
Nieśmiertelnik to wieloletnia roślina zielna z rodziny astrowatych, pochodząca z południowej Europy i północnej Afryki.


Charakteryzuje się żółtymi kwiatami, które kwitną przez cały rok.

Olejek eteryczny z nieśmiertelnika otrzymywany jest poprzez destylację z parą wodną kwiatów rośliny. Jest to jasnożółty olejek eteryczny o słodko-kwiatowym aromacie.


Właściwości olejku eterycznego z nieśmiertelnika


Olejek eteryczny z nieśmiertelnika posiada szeroką gamę właściwości, m.in.:

Działanie przeciwzapalne:
Olejek eteryczny z nieśmiertelnika jest silnym środkiem przeciwzapalnym, który może pomóc zmniejszyć stan zapalny w przypadku guzów, siniaków, skręceń, bólu stawów itp.

Antykoagulant: Olejek eteryczny z nieśmiertelnika ma właściwości przeciwzakrzepowe, które mogą pomóc w zapobieganiu tworzeniu się skrzepów krwi.

Gojące: Olejek eteryczny z nieśmiertelnika jest doskonałym środkiem leczniczym, który może przyspieszyć gojenie się ran.

Działanie przeciwdrobnoustrojowe: Olejek eteryczny z nieśmiertelnika ma właściwości przeciwdrobnoustrojowe, które mogą pomóc w walce z infekcjami.

Przeciwutleniacz: Olejek eteryczny z nieśmiertelnika jest przeciwutleniaczem, który może pomóc chronić komórki przed uszkodzeniami oksydacyjnymi.

Zastosowanie olejku eterycznego z nieśmiertelnika

Olejek eteryczny z nieśmiertelnika można stosować na różne sposoby, w tym:


Miejscowo: Olejek eteryczny z nieśmiertelnika można stosować miejscowo na skórę w celu złagodzenia stanu zapalnego, przyspieszenia gojenia lub zwalczania infekcji. Zawsze należy go rozcieńczyć w oleju nośnikowym, takim jak olej migdałowy lub olej jojoba.
Przez inhalację: Olejek eteryczny z nieśmiertelnika można wdychać w celu złagodzenia bólu, stanu zapalnego lub stresu. Możesz użyć dyfuzora aromatu lub po prostu wdychać olejek eteryczny bezpośrednio z butelki.
Doustnie: Olejek eteryczny z nieśmiertelnika można przyjmować doustnie, ale tylko pod nadzorem pracownika służby zdrowia. Możesz dodać kilka kropli do wody lub jedzenia.
Przeciwwskazania olejku eterycznego z nieśmiertelnika

Olejek eteryczny z nieśmiertelnika jest bezpieczny dla większości ludzi, ale u niektórych wrażliwych osób może powodować podrażnienie skóry. Należy go unikać także w czasie ciąży i karmienia piersią.

Środki ostrożności podczas stosowania olejku z nieśmiertelnika

Przed zastosowaniem miejscowym olejek eteryczny z nieśmiertelnika należy zawsze rozcieńczyć w oleju nośnikowym. Należy również unikać kontaktu z oczami i błonami śluzowymi. W przypadku wystąpienia podrażnienia miejsce należy przemyć wodą z mydłem.

Olejek eteryczny z nieśmiertelnika to wszechstronny olejek eteryczny o szerokiej gamie dobroczynnych właściwości.

Przy właściwym stosowaniu może stanowić skuteczne uzupełnienie leczenia różnych schorzeń.

Olejek ten dostępny jest w sklepie Alchemia Urody

https://sklep.alchemiaurody.pl/p926-niesmiertelnik-bio-ter.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz