sobota, 6 stycznia 2024

Olejek eteryczny z czosnku lecznice właściwości.

 Olejek eteryczny z czosnku - właściwości lecznicze

Olejek eteryczny z czosnku to naturalny środek o szerokim spektrum działania. Wykonuje się go z czosnku, który jest bogaty w związki siarkowe, takie jak allicyna. Substancje te nadają czosnku charakterystyczny zapach i smak, a także odpowiadają za jego właściwości lecznicze.

Działanie olejku eterycznego z czosnku:

  • Antybakteryjne: Olejek z czosnku wykazuje silne działanie antybakteryjne, które może być pomocne w leczeniu infekcji bakteryjnych, takich jak przeziębienie, grypa czy zapalenie zatok.
  • Antywirusowe: Olejek z czosnku ma również właściwości antywirusowe, które mogą być pomocne w leczeniu infekcji wirusowych, takich jak przeziębienie, grypa czy opryszczka.

  • Antyseptyczne: Olejek z czosnku działa antyseptycznie, co oznacza, że ​​może zabić lub powstrzymać rozwój drobnoustrojów. Może być stosowany do dezynfekcji ran lub do usuwania bakterii z powierzchni.
  • Grzybobójcze: Olejek z czosnku ma również właściwości grzybobójcze, które mogą być pomocne w leczeniu infekcji grzybiczych, takich jak grzybica stóp czy paznokci.
  • Antykancerogenne: Olejek z czosnku wykazuje właściwości antyoksydacyjne, które mogą pomóc w zapobieganiu uszkodzeniom komórek DNA i rozwoju raka.
  • Immunomodulujące: Olejek z czosnku może wzmacniać układ odpornościowy, co może pomóc w zapobieganiu infekcjom.

Zastosowanie olejku eterycznego z czosnku:

Olejek z czosnku można stosować wewnętrznie, zewnętrznie lub inhalacyjnie.

Wewnętrznie:

Olejek z czosnku można przyjmować doustnie, ale tylko w niewielkich ilościach. Zwykle zaleca się przyjmowanie 1-2 kropli olejku z czosnku dziennie, rozpuszczonych w oleju słonecznikowym lub innym oleju roślinnym.

Zewnętrznie:

Olejek z czosnku można stosować doustnie, dodając kilka kropli do kremu lub balsamu. Można go również stosować miejscowo, nakładając kilka kropli na skórę w miejscu infekcji.

Inhalacyjnie:

Olejek z czosnku można wdychać, dodając kilka kropli do gorącej wody.

Uwaga: Olejek z czosnku może być drażniący dla skóry i błon śluzowych. Przed użyciem olejku z czosnku należy wykonać próbę uczuleniową na niewielkim fragmencie skóry. Nie należy stosować olejku z czosnku w czasie ciąży i karmienia piersią.


Olejek dostępny jest w specjalistycznym sklepie z olejkami online Alchemia Urody.

https://sklep.alchemiaurody.pl/p883-czosnek-bio-ter.html
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz