środa, 4 października 2023

Olejek Eteryczny to nieskończone właściwości dla zdrowia człowieka



Jak wygląda drzewo herbaciane?  znane również jako melaleuca skrętolistna, to niewielkie drzewo lub krzew pochodzący z Australii. Dorasta do 7 m wysokości, ma cienką, papierową korę o białawym zabarwieniu. 

Liście są owalne, o długości 2-4 cm, ciemnozielone do szarawych. Kwiaty są drobne, białe lub różowe, zebrane w kwiatostany.

Charakterystyka:

  • Występowanie: Australia, Azja Południowo-Wschodnia
  • Długość życia: do 100 lat
  • Wysokość: do 7 m
  • Kora: cienka, papierowa, biaława
  • Liście: owalne, o długości 2-4 cm, ciemnozielone do szarawych
  • Kwiaty: drobne, białe lub różowe, zebrane w kwiatostany

Olejek eteryczny z drzewa herbacianego jest jednym z najbardziej wszechstronnych olejków eterycznych na świecie. 


Jego niemal niewyczerpane zastosowania wykraczają poza te związane ze zdrowiem i dobrym samopoczuciem. 

To naprawdę wszechstronny olejek, niezbędny który zawsze warto mieć pod ręką w apteczce lub torbie podróżnej, bo dzięki niemu wybawimy się z niejednego kłopotu.


Jego nazwa może wprowadzać w błąd, ale w rzeczywistości olejek z drzewa herbacianego nie ma nic wspólnego z rośliną, z której otrzymuje się popularny napar (Camellia Sinensis). 

Olejek ten pozyskiwany jest z liści małego australijskiego drzewa (Melaleuca Alternifolia), które pierwotnie rosło w regionie na wschodzie wyspy znanym jako Nowa Południowa Walia, chociaż obecnie, ze względu na duże światowe zapotrzebowanie na olejek, jest on uprawiana w całym kraju. 


Nazwę drzewo herbaciane nadał angielski kapitan James Cook około 1770 roku, kiedy zaobserwował, że tamtejsi aborygeni przygotowywali napar ze zmiażdżonych liści, za pomocą którego łagodzili kaszel i ból gardła, a także stosowali je w formie okładów. do leczenia ran, ukąszeń owadów, infekcji skóry i oparzeń.


Jakie jest zastosowanie olejku eterycznego z drzewa herbacianego? 


Trądzik i okazjonalne wypryski: nakładać bezpośrednio na pryszcz wacikiem 3 razy dziennie. Wskazane jest również cotygodniowe oczyszczanie porów parą, rozcieńczając 8-10 kropli olejku w garnku z gorącą wodą i przez 10 minut.


Łuszczyca, zapalenie skóry, alergie:
10 kropli rozcieńczyć w łyżce oleju bazowego, jojoba lub ze słodkich migdałów i aplikować na okolicę 3 razy dziennie.


Małe skaleczenia i rany:

stosować bezpośrednio na uraz kilka razy dziennie. Gdy utworzy się strup, nałożyć rozcieńczony w oleju bazowym.


Drobne i oparzenia słoneczne:

 stosować kilka razy dziennie na oparzenie, nie rozcieńczając. Gdy utworzy się strup, nałożyć rozcieńczony w oleju bazowym. Jeśli oparzenie jest spowodowane słońcem, dodaj kroplę olejku z drzewa herbacianego i kolejną kroplę olejku lawendowego do łyżki oleju ze słodkiego migdała i bardzo delikatnie masuj to miejsce.

Nakładać 3 razy dziennie za pomocą wacika w celu dezynfekcji.


Skóra podrażniona depilacją lub goleniem: 

kilka kropli rozcieńczyć w niewielkiej ilości olejku bazowego i delikatnie wmasować.


Grzybica paznokci i stopa sportowca: 

stosować 2 razy dziennie, masując przez 2 minuty. W przypadku stopy sportowca zmieszaj 5 kropli z łyżką olejku migdałowego i wmasuj, zwracając szczególną uwagę na przestrzenie międzypalcowe. Bardzo korzystne są także kąpiele z gorącą wodą i 10 kroplami olejku.


Ukąszenia komarów i innych owadów. 

Nakładać nierozcieńczony na dotknięty obszar.


Brodawki: olejek nakładać na noc bez rozcieńczania i przykryć opatrunkiem. Następnego dnia odkryj to. Powtarzaj proces, aż brodawka zniknie.


Wszy: dodać 30 kropli do 100 ml zwykłego szamponu. W przypadku inwazji nanieść rozcieńczony produkt na całą skórę głowy i przykryć głowę na 30 minut. Następnie za pomocą specjalnego pędzla lub grzebienia nasączonego olejem usuń wszystkie jajka.


Włosy przetłuszczające się lub suche, wrażliwa skóra głowy, łupież: olejek z drzewa herbacianego reguluje pracę gruczołów łojowych i łagodzi podrażnienia. Dodaj kilka kropli do zwykłego szamponu.


Opryszczka: regularnie nakładać wacikiem aż do wyschnięcia.


Wysypki na ospę wietrzną, odrę...: łagodzą swędzenie i przyspieszają gojenie.


Guzy, siniaki: 

masuj okolicę 2-3 razy dziennie.


Przeziębienie, zapalenie oskrzeli, zatkany nos, zapalenie zatok, kaszel: kilka razy dziennie paruj przez 10 minut gorącą wodą i 10 kroplami olejku herbacianego lub włóż olej do nawilżacza, aby odetkać. Aby złagodzić kaszel, możesz także wykonać masaż klatki piersiowej i pleców. Pomocne może być umieszczenie kilku kropli na poduszce, aby pomóc Ci oddychać podczas snu.


Nieświeży oddech, obrzęk dziąseł, afty: płukać 3 razy dziennie 5 kroplami rozcieńczonymi w szklance wody. 


W przypadku odparzeń lub miejscowego bólu nałóż olej bezpośrednio na dany obszar. Aby wyeliminować płytkę bakteryjną, dodaj 2 krople do szczoteczki do zębów przed pastą do zębów.


Ból gardła: płukać gardło 3 razy dziennie 5 kroplami olejku rozcieńczonymi w szklance wody.


Bóle mięśni, reumatyzm, zapalenie stawów, dna moczanowa: masuj ten obszar. Skuteczna jest także gorąca kąpiel z dodatkiem 10 kropli olejku.


Infekcje ginekologiczne, kandydoza, zapalenie pęcherza moczowego: wykonywać kąpiele nasiadowe z 10 kroplami rozcieńczonymi w ciepłej wodzie.


Hemoroidy: rozcieńczyć 10 kropli w ciepłej wodzie i wykonać kąpiele nasiadowe, aby złagodzić swędzenie. Następnie nałóż olej bezpośrednio na daną powierzchnię.


Ból gardła: płukać gardło 3 razy dziennie 5 kroplami olejku rozcieńczonymi w szklance wody.


Bóle mięśni, reumatyzm, zapalenie stawów, dna moczanowa: masuj ten obszar. Skuteczna jest także gorąca kąpiel z dodatkiem 10 kropli olejku.


Infekcje ginekologiczne, kandydoza, zapalenie pęcherza moczowego: wykonywać kąpiele nasiadowe z 10 kroplami rozcieńczonymi w ciepłej wodzie.


Hemoroidy: rozcieńczyć 10 kropli w ciepłej wodzie i wykonać kąpiele nasiadowe, aby złagodzić swędzenie. Następnie nałóż olej bezpośrednio na daną powierzchnię.

olejek z drzewa herbacianego właściwości



Pielęgnacja dziecka: należy go zawsze stosować w postaci rozcieńczonej, ponieważ skóra dziecka jest bardzo wrażliwa. Aby złagodzić podrażnienia pieluszkowe, zmieszaj kilka kropli z olejkiem bazowym i nałóż na okolicę przy każdej zmianie pieluszki.


Olejek eteryczny marki Artesania Agave >>>>


Opieka nad naszymi zwierzętami: oprócz działania antyseptycznego na rany, jest bardzo przydatny do zwalczania pcheł i kleszczy. W przypadku pcheł nacieramy zwierzę gąbką zamoczoną w wodzie i 10-20 kroplach olejku. Następnie przystąpimy do jego kąpieli. Jeżeli jest to kleszcz, olejek nakładamy bezpośrednio na to miejsce i po kilku minutach sam zejdzie. Kilka kropli do legowiska zwierzaka pomoże nam zapanować nad nieprzyjemnym zapachem i odstraszyć pchły.


Ekologiczny środek do czyszczenia domu: zmieszaj w butelce ze sprayem 25 kropli olejku i pół litra wody. Olejek z drzewa herbacianego jest doskonałym środkiem czyszczącym i antyseptycznym do kuchni i łazienek.

Głęboki środek do czyszczenia toalet i wanien: przygotuj pastę z olejku herbacianego i sody oczyszczonej.


Środek odstraszający owady: zmieszaj 7 kropli olejku z pół litra wody i spryskaj dom tą mieszanką.


Środek do usuwania pleśni: zmieszaj kilka kropli z octem jabłkowym i spryskaj problematyczne miejsca.


Świeże pranie: dodaj kilka kropli do szuflady na detergent lub płyn zmiękczający w pralce, aby ubrania były świeższe, a nieprzyjemne zapachy zniknęły. Możemy zastosować tę sztuczkę również w zmywarce, aby uniknąć nieprzyjemnych zapachów.


Pojemniki na śmieci bezzapachowe: pozostawienie kawałka gazy z kilkoma kroplami oleju na dnie wiadra zapobiegnie namnażaniu się bakterii i nieprzyjemnym zapachom.


Do dezynfekcji dywanów, sof, foteli samochodowych...: odparować mieszaniną 25 kropli olejku na pół litra wody.


Trzymaj robaki na dystans: mrówki i inne robaki nie lubią zapachu olejku z drzewa herbacianego. Wlać kilka kropli w miejscach wejścia i umyć szafy oraz miejsca, w których mogą się schować, roztworem wody i oleju.


Należy pamiętać o kilku środkach ostrożności: 

Olejek z drzewa herbacianego należy stosować wyłącznie miejscowo, nie należy go połykać ani wchodzić w kontakt z oczami. 

Jest toksyczny w przypadku spożycia przez zwierzęta domowe. 

Nie powinny go stosować także kobiety w ciąży i karmiące piersią. W przypadku skóry wrażliwej zawsze stosować rozcieńczony w oleju bazowym.


Wybieraj tylko dobre olejki eteryczne ta nie mieszane 100% naturalne tylko takie olejki dostarczą gwarancję działania:


Polecamy olejek eteryczny z marki Artesania Agave i marki Terpenic

Szukaj do w sklepie Alchemia Urody online 






Olejek etyczny z drzewa Herbacianego Terpenic posiada certyfikat unijny BIO i jest olejkiem klasy spożywczej. 

Więcej na jego temat znajdziesz na stronie sklepu online Alchemia Urody

czytaj więcej >>> 



Chcesz poszerzać wiedzę na temat właściwości olejków eterycznych zapraszamy na kurs pierwszego stopnia online z Aromaterapii
Potrzebujesz konsultacji na temat olejków eterycznych zapraszamy do kontaktu
chętnie podzielimy się wiedzą 
Tel: 513 109 909 
















Brak komentarzy:

Prześlij komentarz