wtorek, 10 stycznia 2023

Mindfulness w Alchemy Day Spa Warszawa od 1999 roku działamy w taki sposób

 Rytuał i Ceremonia Spa i Wellness - co to jest?

W dzisiejszym świecie, gdzie
wszystko gna i pędzi z ogromną prędkością, towarzyszy nam wszechogarniający stres i nadmiar obowiązków, człowiek poszukuje miejsca, gdzie mógłby odpocząć, zrelaksować się, rozluźnić, zaczerpnąć energii do dalszego działania, zregenerować się i odzyskać siły. Takim miejscem jest salon Spa i Wellness, gdzie odbywają się Ceremonie i Rytuały. Pozwalają nam na dłuższą chwilę zapomnieć o troskach dnia codziennego, zatracić się. Są to holistyczne zabiegi pielęgnacyjne na twarz i ciało o działaniu relaksacyjnym, odmładzającym, oczyszczającym. 

Łączą w sobie różne bodźce działające na wszystkie nasze zmysły: kolor, dźwięki muzyki, otaczające światła, niepowtarzalne zapachy i bezcenny dotyk drugiego człowieka. Celem rytuału jest osiągnięcie ogólnego dobrego samopoczucia, pięknego wyglądu, relaksu, odprężenia i harmonii. W zależności od zapotrzebowania rytuał może dodać nam energii i witalności, wyciszyć, uspokoić i zrelaksować po ciężkim dniu, może posiadać również właściwości odmładzające, odżywcze, regenerujące czy nawilżające. Są to kompleksowe zabiegi wykorzystujące synergię różnych technik masaży, olejów szlachetnych w 100 % naturalnych i olejków eterycznych. Przy wykonaniu zabiegów korzystamy z dobrodziejstw natury takich jak: 100 % naturalna sól morska z Morza Martwego, błoto z Morza Martwego, oleje bazowe w 100 % naturalne tłoczone na zimno oraz olejki eteryczne pozyskiwane z roślin oraz woda. 

Na taki zabieg składa się:

Pielęgnacja twarzy:

- demakijaż

- tonizacja

- peeling

- maseczka

- aroma kompres

- ciepły okład Oshibori

- maska na twarz, szyję i dekolt

- masaż twarzy, szyi i dekoltu

oraz

Pielęgnacja ciała:

moksa 

- peeling ciała

- maska na ciało

- prysznic

- masaż całego ciała

Alchemy Day Spa oferuje właśnie taką holistyczną pielęgnacje dla niej Królowa Egiptu 

Dla niego Cezar 


Dlaczego warto korzystać z Rytuałów i Ceremonii Spa i Wellness?

Warto zdecydować się na Rytuał Spa i Wellness, ponieważ doznamy wielowymiarowych korzyści z niego płynących:

- ukojenie ciała i ducha

- głęboki relaks i wyciszenie

- odprężenie i rozluźnienie

- kompleksowa pielęgnacja twarzy i ciała (peeling i maska na twarz, masaż twarzy/peeling i maska na ciało, masaż ciała)

- atrakcyjny wygląd: gładka i miękka skóra, nawilżona, odżywiona i zregenerowana

- dopasowanie zabiegu indywidualnie do klienta, w zależności od jego potrzeb (potrzeba relaksu, wyciszenia, lub wręcz przeciwnie: dodanie energii i witalności)

-  unikatowy dobór olejków eterycznych za pomocą testu kinezjologicznego, który pozwoli nam pokazać samopoczucie klienta

- połączenie różnych bodźców działających na nasze zmysły: specjalnie dobranej muzyki, światła, zapachu i dotyku

- odnowa biologiczna dzięki zastosowanym kosmetykom

- poprawa ogólnego samopoczucia i nastroju

- osiągnięcie harmonii na poziomie fizycznym i psychicznym

- otrzymasz receptę do pielęgnacji domowej, ze wskazówka mi jak dbać o skórę twarzy i ciała

- masz możliwość podtrzymania efektów zabiegu poprzez zakup odpowiednich dla Ciebie kosmetyków ( żel pod prysznic, olejek do ciała, krem do twarzy, serum, itd.)

- nasze zabiegi wpływają na wygląd i samopoczucie, są bardzo naturalne i jak najmniej inwazyjne, wymagają systematyki i czasu ale przynoszą długotrwałe efekty

- zabiegi są dobrane tak, by działały zarówno na ciało, jak i na ducha, pielęgnowały, ale i głęboko relaksowały


Holistyka - co to jest?

W ostatnim czasie modne stało się pojęcie: podejście holistyczne. Słyszymy wiele pozytywnych rzeczy jeżeli chodzi o aspekt medyczny - holistyczne podejście w medycynie. Co właściwie znaczy samo słowo holistyka?


Holizm (od greckiego holos – czyli całość) - to przekonanie, że wszystkie zjawiska tworzą układ całościowy, którego nie można poznać, jeżeli bierze się pod uwagę tylko jego poszczególne składniki. Mówiąc prościej całości nie da się sprowadzić do sumy elementów. Pojęcie holizmu wprowadził w latach 20. XX wieku południowoafrykański polityk Jan Smuts.   


Piękno pochodzi z wnętrza

Kosmetyka holistyczna ujmuje piękno jako całość, na którą składa się nie tylko nasz wygląd, ale także zdrowie, samopoczucie, styl życia, emocje, stan psychiczny czy otoczenie, w jakim żyjemy. To wszystko ma wpływ na to, jak wyglądamy i w jaki sposób funkcjonujemy. Zabiegi kosmetycznie i pielęgnacja nie jest w stanie zapewnić nam tego, co dają wymienione wcześniej czynniki. Zabiegi holistyczne bazują na naturze i nieinwazyjności, przynosząc jednocześnie długotrwałe efekty. W porównaniu do silnych zabiegów kosmetycznych czy też medycznych, efektywniejsze okazują się być np. systematyczne masaże odmładzające połączone ze zdrowym stylem życia.


Powrót do źródeł


Historia kosmetyki holistycznej sięga starożytności, kiedy to w szczególny sposób zaczęto dbać o ciało i duszę. Zwracano uwagę na obecność w pielęgnacji naturalnych składników w postaci roślin i minerałów. Egipcjanom znane były już takie zabiegi jak depilowanie, wygładzanie, redukowanie zmarszczek i makijaż. Osoby cieszące się większym zasobem finansowym korzystały z kąpieli z masażem czy nacierania ciała specjalnymi olejkami. W pielęgnacji główną rolę odgrywało wówczas lecznictwo, dzięki któremu (jak wierzyli Egipcjanie) można było osiągnąć upragnione piękno. Istotna była także higiena, której w żaden sposób nie pomijano w codziennych rytuałach.


To, co wyróżnia zabieg holistyczny na tle innych zabiegów to dbałość o najdrobniejsze detale. Niezwykle ważne są takie czynniki jest atmosfera, muzyka, zapach i światło. To właśnie one potrafią przynieść kojący relaks i odprężenie. Pojęcie ZEN - co to znaczy?

Zen - jest szkołą buddyzmu mahajany, powstałą w Chinach za czasów dynastii Tang (buddyzm chan). Szkoła zen znajdowała się pod silnym wpływem taoizmu i rozwinęła się jako odrębna szkoła buddyzmu chińskiego. 

Termin zen pochodzi z japońskiej wymowy chińskiego słowa (chan), którego korzenie znajdują się w indyjskiej praktyce zwanej dhjana (hinduistyczna oraz buddyjska praktyka medytacyjna, inaczej skupienie). Zen kładzie nacisk na rygorystyczną samokontrolę, medytację, wgląd w naturę Buddy oraz osobiste wyrażanie tego wglądu w codziennym życiu (zwłaszcza dla dobra innych). Zen sprzyja bezpośredniemu zrozumieniu natury rzeczy poprzez zazen oraz interakcję z doświadczonym nauczycielem.

3 * ZEN
1. Zen oznacza życie w teraźniejszości i doświadczanie rzeczywistości w pełni - rozkoszowanie się cudem życia.
2. Zen oznacza bycie świadomym swojej jedności z wszechświatem oraz wszystkim, co się w nim znajduje.
3. Zen jest bardziej nastawieniem niż ideologią czy zbiorem przekonań.

W centrum praktyki zen znajduje się medytacja (zazen). Medytacja pozwala na zrozumienie istoty życia i doświadczanie go w pełni – ze wszystkimi jego przyjemnościami, ale i troskami. Zen jest drogą do przebudzenia: zrozumienia, kim naprawdę jesteśmy. Za tym idzie dążenie do służenia innym i wzięcia odpowiedzialności za własne życie.

Jeżeli mówimy o sferze Zen w kosmetyce mamy na myśli to, aby skupić się na tym, co jest tu i teraz. Przykładowo: jesteśmy w trakcie relaksującego masażu ciała w salonie Spa, powinniśmy skupić swoją uwagę i myśli tylko na tym. Skoncentrować się tylko i wyłącznie na masażu. Oddać się w pełni. Nie myśleć o innych rzeczach, np. co mnie jeszcze czeka do zrobienia w domu, o kłopotach w pracy, itp. Chodzi więc o to, żeby robić jedną rzecz naraz, ale w pełni i świadomie. Odnaleźć spokój i cel w tym co się dzieje tu i teraz, aby móc w pełni czerpać korzyści. Zwróćmy również uwagę na to, żeby to, co robimy wykonywać wolniej. Praktykuj chwile świadomego zwolnienia, a zobaczysz, że poczujesz w sobie spokój.Mindfulness - co to znaczy?

Mindfulness - w języku polskim słowo to oznacza uważność. Uważność jest umiejętnością bycia w pełni obecnym, świadomym tego, gdzie jesteś i co robisz, skoncentrowanym na aktualnie wykonywanej czynności. Niesie ze sobą małą reaktywność i brak przytłoczenia tym, co dzieje się wokół nas. Uważność jest też czymś, co wszyscy w naturalny sposób posiadamy, ale ze względu na szybkie tempo życia i natłok obowiązków, coraz rzadziej z tej umiejętności korzystamy. Przychodzi naturalniej, kiedy praktykuje się taką postawę na co dzień. Za każdym razem, gdy przenosisz świadomość na to, czego doświadczasz bezpośrednio poprzez swoje zmysły lub stan umysłu poprzez myśli i emocje, jesteś uważny. Coraz więcej badań pokazuje, że uważność jest pomocna w redukcji stresu i odczuwania bólu, może być stosowana w terapiach, pomaga w depresji i poprawia jakość życia.  Pomaga nam złapać dystans do naszych reakcji na różne wydarzenia. Mindfulness to sztuka powiedzenia stop! i skupienia się na tym, co tu i teraz. Praktyka polega na zwracaniu uwagi na to, co robimy, co w danej chwili czujemy, jakie dźwięki i zapachy nas otaczają. To robienie jednej rzeczy naraz.


Korzyści płynące z Mindfulness:

- redukcja stresu

- zmniejszenie negatywnych, obsesyjnych myśli

- poprawa pamięci

- poprawa koncentracji

- zwiększenie pozytywnych emocji

- lepsze radzenie sobie z emocjami, zarówno negatywnymi i pozytywnymi

- dostrzeganie i docenianie drobnych rzeczy, a co za tym idzie, większa satysfakcja z życia

- większa świadomość własnego ciała, oraz umiejętność wsłuchiwania się we własny organizm


Alchemy Day Spa Warszawa Brak komentarzy:

Prześlij komentarz