piątek, 17 lipca 2020

Aromaterapia szkolenie on line


On line doskonałe rozwiązanie tera 10% tanie 


AROMATERAPIA W SKRÓCIE


Olejki esencjonalne to delikatne eteryczne substancje wytworzone poprzez destylację różnych części roślin: korzenie, liście, kwiaty, owoce... posiadające liczne właściwości kosmetyczne, terapeutyczne, emocjonalne w zależności od jakości i czystości wytworzonego olejku. Starożytni Alchemiści byli prawdziwymi mistrzami w wytwarzaniu kosmetyków i aromatów. Uważali, że olejek esencjonalny to dusza skradziona roślinie, aby służyć człowiekowi i poprawiać jego zdrowie.

Działanie odmładzające olejków esencjonalnych to pobudzenie naszego organizmu do tworzenia nowych komórek. Będąc młodym organizmem nasze ciało tworzy wciąż nowe komórki. Z biegiem lat ten proces się spowalnia. Olejki dostarczane regularnie, bardzo skutecznie pobudzają proces regeneracji i tworzenie nowych komórek nie tylko skóry, ale całego organizmu.

Skąd to wynika?

Badania naukowe potwierdziły, że komórki żyjące w środowisku zasadowym starzeją się szybciej i regenerują wolno (proces starzenia powoduje, że komórki zaczynają żyć w środowisku zasadowym), natomiast komórki żyjące w środowisku kwaśnym regenerują się szybko i zwiększają swoją witalność (organizm młody); Olejki esencjonalne to substancje bardzo kwaśne stwarzając tym samym idealne warunki do regeneracji komórkowej i opóźnienia procesu starzenia, konserwacji zdrowia i długowieczności.

Zmysł węchu jest bezpośrednio powiązany z układem limbicznym częścią mózgu, która kontroluje emocje, a także posiada ważne funkcje związane z pamięcią.

Zapach odbieramy wtedy, kiedy cząsteczki aromatu przechodzą przez dziurki od nosa, w tym momencie stymulują końcówki nerwów odpowiedzialnych  za odebranie zapachu, które powiadamiają  układ limbiczny i w zależności od typu i rodzaju zapachu  prowokują różne reakcje emocjonalne.

Sposoby uzyskiwania Olejków Esencjonalnych.

W zależności od swojego pochodzenia mogą się różnić, wpływ mają: okres zbiorów, 

warunki atmosferyczne, typ ziemi gdzie rosną.

1. Miażdżenie, umieszcza się rośliny w kamiennym talerzu miażdżąc je kamieniem. 

2. Destylacja parowa - wykorzystujemy urządzenie o nazwie Alembik

3. Tłoczenie na zimno używane w szczególności do cytrusów.

4. Enfleurage maceracja tłuszczami, najstarsza metoda uzyskiwania olejków znana 4000 lat temu w Egipcie (tak pozyskiwano olejek cedrowy).

5. Ekstrakcja rozpuszczalnikowa

6. Ekstrakcja dwutlenkiem węgla


Wiele osób uwielbia aromaterapię, ale ogranicza się wyłącznie do stosowania jej poprzez doznania zapachowe, niemniej dobroczynną i wartościową metodą, terapią i leczeniem jest używanie olejków  na co dzień poprzez wcieranie ich bezpośrednio w naszą skórę.

Olejki esencjonalne zbudowane są z maleńkich cząsteczek, które z łatwością przenikają barierę naskórka docierając do naszego krwiobiegu, przenikanie olejków możemy przyspieszyć delikatnie je podgrzewając, ale uwaga, jeżeli je podgrzejemy za bardzo mogą stracić swoje właściwości terapeutyczne.


Więcej informacji poznasz na naszym kursie on line 


od 1988 r. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz